طراحی دفتر کار خود را حرفه ای جلوه دهید

برای اکثر افراد، دفتر کار مکانی است که بیشترین اوقات خود را در آن سپری میکنند. و هزینه‌های زندگی‌شان را از این مکان فراهم می‌کنند. بنابراین طراحی دفتر کاری مناسب از بسیاری جهات حائز اهمیت است. نکات ذکرشده در این مقاله می‌تواند کمک شایانی برای طراحی دفتر کار مناسب به شما بکند. در درجه اول شما می‌خواهید طراحی دفتر کارتان باید هم برای مشتری و هم برای کارمند شما دلپسند و آرام باشد. در درجه دوم، شخص وارد شونده به دفتر کار شما باید حس حرفه‌ای بودن فضا را بلافاصله درک کند.

professional design for your office

office

نکات مهم در طراحی دفتر کار

  • استفاده از رنگ: اگر قصد نقاشی کردن دفتر کار خود را دارید، از رنگ‌هایی استفاده کنید که زمینه فعالیت شما را منعکس می‌کنند. برای مثال، اگر فعالیت شما در زمینه بانکداری است، باید از رنگ‌های خنثی و ملایم مثل رنگ زرد کم‌رنگ یا کرم متمایل به سفید و یا آبی روشن استفاده کنید. از سوی دیگر اگر کار شما نیاز به خلاقیت داشته باشد مثل یک موسسه تبلیغاتی، می‌توانید از رنگ‌هایی مثل رنگ نارنجی و یا درجات تیره‌تر رنگ‌های سبز و یا آبی استفاده کنید. سعی کنید از رنگ‌های باکیفیت استفاده کنید که تا مدت طولانی نما و جلوه خود را حفظ کند.
  • زیباسازی دیوارها: یک دیوار خالی به‌سادگی همه را کسل می‌کند. چرا با استفاده از چند تصویر و عکس و قاب که به حرفه‌ای‌تر شدن محیط کمک می‌کند استفاده نکنیم؟ تنها یک ایده خلاقانه می‌تواند باعث شود کارمند در محیط کار خود احساس آرامش و نشاط کند. این هم روی شما و هم روی کارمندان و مشتریان شما تأثیر مثبتی خواهد داشت. از سوی دیگر، هم کارمندان برای انجام کارها چالاک‌تر عمل می‌کنند و هم محیط کار شما زیباتر می‌شود.
  • یک فضای سرسبز ایجاد کنید: شما می‌توانید با استفاده از گیاهان آپارتمانی، حس طراوت را به محیط کار خود بدهید. مخصوصاً در محیط‌های کاری بسیار مدرن و رسمی، چند گیاه سبز می‌تواند فضای آن محل را کاملاً تغییر بدهد. وجود گیاهان در فضا باعث میشود افراد احساس کنند در خانه خود هستند. همچینی آنها کمتر با طبیعت قطع رابطه می‌کنند. این امر بازهم به زیبا و جذاب شدن محیط کار شما کمک می‌کند.

استفاده از مبلمان و تم مناسب در  طراحی دفتر کار

  • مبله کردن محیط: مبلمان بخش اعظم زیبایی یک دفتر را شکل می‌دهد. هر چه فضا بیشتر باشد هزینه‌ای که باید صرف خرید مبلمان کرد بیشتر است. بخش زیادی از مبلمان دفتر کار خارج از دسترس قرار می‌گیرند که باعث کسل شدن فرد منتظر می‌شود. شما می‌توانید از مبلمان سفارشی استفاده کنید تا جلوه و نمای دفتر کار شما را جذاب کند.
  • مضمون یا تم: اگر مضمونی داشته باشید که با آن کارکنید، کارکردن با هر 4 مورد بالا آسان‌تر خواهد شد. شاید مبلمان دفتر کار شما طراحی جذابی داشته باشد، اما رنگ دیوارها و عکسها هیچ تناسبی باهم نداشته باشند. سعی کنید قبل از این‌که پول خود را خرج کنید به یک مضمون کلی فکر کنید. سپس برای خرید لوازم مورد نیاز هزینه کنید.

امیدواریم مطالب ارائه شده در این مقاله راه گشای شما در طراحی یک دفتر کار گرم، بانشاط و دوستانه باشد.

شاید این مقاله نیز برای شما جالب باشد: فنگ شویی، راه‌کاری برای حذف انرژی‌های منفی در خانه

1 پاسخ

دیدگاه ها غیر فعال است.