فنگ شویی، راه‌کاری برای حذف انرژی‌های منفی در خانه

فنگ شویی هنر و علم بررسی محیط از لحاظ زیبایی و کیفیت و ارتباط آن با زندگی می‌باشد. این دو عنصر باهم و در کنار هم چرخه‌ی حیات را پوشش می‌دهندفنگ شویی  دو کلمه‌ی چینی به نام باد و آب هستند که بیانگر اعتقاد چینی‌ها در کشمکش نیروهای خوب و نیروهای شیطانی است. چینی‌ها از این اعتقاد در طراحی داخلی و طراحی محیط زندگی و حتی در آداب دفن مردگان استفاده می‌کنند تا انرژی‌هایی که انسان را احاطه کرده است، به تعادل و هماهنگی بهتری دست پیدا کنند.

ازنظر فنگ شویی با ایجاد تعادل میان پنج عنصر بنیادی (چوب، آتش، خاک، آهن و آب) می‌توان نظم لازم برای تغییر انرژی یک مکان را ایجاد کرد و با تقویت انرژی حیاتی مکان‌ها، مانع از نشر انرژی‌های منفی و امواج مخرب شد.

ممکن است شما از نظم خانه‌ی خود کاملاً راضی باشید اما می‌توانید برای اصلاح و بهبود جزییات از فنگ شویی استفاده کرده و به نتایج مطلوب‌تری دست یابید.

Feng Shui solution to remove negative energy

Feng shui

توصیه‌های فنگ شویی

فنگ شویی توصیه نمی‌کند که قواعد آن، موبه‌مو اجرا شود. این اصول را در اتاق‌هایی به کار ببرید که فکر می‌کنید لازم است.

  • به‌کارگیری فنگ شویی اضافه کردن اشیای سنتی ساخت چین به لوازم خانه نیست.
  • هر وسیله‌ی شکسته، خراب و بی‌استفاده را بازبینی کنید و شهامت دور ریختن یا تعمیر مجدد آن را داشته باشید.
  • هدایا و وسایلی که از آن‌ها خوشتان نمی‌آید در کمدهایتان انبار نکنید، کم‌ترین ضرری که دارند این است که بیهوده فضای شما را اشغال می‌کنند.
  • از بی‌نظمی بپرهیزید، هوا را تهویه کنید و به‌طور مرتب خانه را نظافت کنید تا انرژی مثبت آزادانه جریان یابد.

نحوه قرار گرفتن مبلمان برای ایجاد فضایی متفاوت

مبلمان را در مقابل یک دیوار ساده‌ی بدون طراحی و در دورترین دیوار به ورودی خانه قرار دهید. اندکی فاصله میان دیوار و مبل ایجاد کنید. مبلمان را در قسمتی قرار دهید که احساس امنیت ایجاد کند. قرارگیری تمام مبلمان دور از دیوارهای اصلی حس ناامنی و عدم امنیت به وجود میاورد.

مبلمان بسیار نزدیک به هم چیده شده‌اند و فضایی نامناسب برای صحبت کردن و استراحت ایجادشده است همچنین در نظر نگرفتن فاصله‌ی مناسب مبل از دیوار، فضای نشیمن را بسته و کوچک‌تر نشان می‌دهد.

نحوه صحیح قرار گرفتن میز در مقابل مبل

استفاده از میز مدور و دایره‌ای شکل مناسب‌تر از میزهای مربع و مستطیل شکل است. میزهای دایره‌ای باعث چرخش انرژی در فضای خانه و به‌خصوص نشیمن می‌شوند.

  • جریان حرکتی در نشیمن چگونه باشد؟

جریان حرکتی در نشیمن باید به‌گونه‌ای باشد که به مبلمان نشینمن برخورد نکنیم و هنگام ورود به خانه از پشت مبل‌ها عبور نکنیم؛ این کار حسی منفی و بی‌نظم ایجاد می‌کند.

1 پاسخ

دیدگاه ها غیر فعال است.