شش قدم برای ایجاد دکوراسیون جذاب در خانه

رابرت فراست میگوید: «خانه همانجایی است که وقتی میخواهیم به آن برگردیم، همه اجزایش آدم را به سمت خودش می‌کشد». یکی از اجزایی که آدم را به سمت خانه‌اش می‌کشد، دکوراسیون جذاب به کار رفته در خانه میباشد. این چند قدم را بردارید تا به یک دکوراسیون جذاب و درعین‌حال شخصی دست پیدا کنید.

make your home a better place

attractive decoration

 • قدم اول: از نصب تابلوهای کوچک روی دیوارهای بزرگ اجتناب کنید. با این کار هم از ارزش اثر هنری کم می‌شود و هم دیوار خانه کوچک به نظر می‌رسد. تابلوهای هنری باید دو‌سوم پهنای دیوار را پوشش دهند تا بشود آن‌ها را یک عنصر دکوراتیو به‌حساب آورد.
 • قدم دوم: اگر می‌خواهید دیوارهای اتاقتان مرتفع به نظر بیاید، از چندین تابلوی عمودی در کنار هم استفاده کنید. اگر دوست دارید دیوارهای اتاقتان پهن و طولانی به نظر آید، چندین تابلوی افقی را در کنار هم قرار دهید.
 • قدم سوم:  قبل از انجام رنگ‌آمیزی نهایی، از علاقه‌تان به رنگ موردنظر مطمئن شوید. بهتر است آن را در جای کوچکی امتحان کنید. زمانی که از شدت روشنی و تیرگی رنگ اطمینان حاصل کردید آن را برای کل دیوارها به کار ببرید. بهتر است امتحان رنگ را در زیر همان نوری انجام دهید که بیشترین زمان را با آن سپری می‌کنید.

شاید این مقاله نیز برای شما جالب باشد: چطور با نورپردازی، فضایی منحصر به فرد بسازیم؟

 • قدم چهارمنورها می‌توانند روی رنگ‌ها تأثیر بگذارند. برای مثال، نورهای زرد مقداری گرما و زردی به رنگ اضافه می‌کنند. در مقابل، نورهای سفید، باعث اضافه شدن کمی رنگ آبی به دیگر رنگ‌ها می‌شوند.
 • قدم پنجم: استفاده از تابلوهای نقاشی به هماهنگی و زیبایی خانه بسیار کمک می‌کند. هنگام نصب این تابلوها در نظر داشته ‌باشید که در ارتفاعی بالاتر و یا پایین‌تر از حد تعریف‌شده قرار نگیرند. حد تعریف‌شده نصب تابلوها در حقیقت همان میانگین قد افراد بزرگسال خانواده است. فاصله‌ای مابین ۱۵۸ تا ۱۷۰ سانتی‌متر از کف زمین. اگر میخواهید مجموعه‌ای از تابلوها را به نمایش گذارید، می‌توانید این دامنه را به ۱۳۰ تا ۱۸۵ سانتی‌متر گسترش دهید.
 • قدم ششم: اگر می‌خواهید اتاق‌ها بزرگ‌تر از حد واقعی به نظر برسند، از رنگ‌های روشن و درخشنده استفاده کنید. برعکس، اگر فضای وسیعی در اختیار دارید و می‌خواهید که کوچک‌تر به نظر برسد، رنگ‌های تیره به کار ببرید.
3 پاسخ
 1. kiachoob.com
  kiachoob.com گفته:

  سلام.وبسایتتون خیلی خوب و مفیده.به کارتون ادامه بدین
  ما در زمینه درب های ضد سرقت و ضد حریق فعالیت می کنیم.خوشحال میشوم از
  وبسایت ما دیدن کنید

دیدگاه ها غیر فعال است.